a l b a


Netrvalo dlouho a další Cd na sebe nenechalo dlouho čekat. Byl přizván Ciril z Rakovníka,aby pomohl se zpěvem .

CECEK RECORDS
 
 Debutní album DILEMMA IN CINEMA 1

Naše debutní album vyšlo v roce 2009, obsahuje 13 skladeb a je dlouhé 35:57 minut.

 
 SEZNAM SKLADEB:
1) Jsem jak
2) Účesy
3) Igelitky
4) Highway Queen
5) Holka šla
6) Jedu
7) Barová noc
8) Večírek pro Joea
9) Čínská holka
10) Eric
11) Neděle
12) Mike
13) Zpátky do zkušebny

 Recenze debutního alba v Rock&Popu


 
 Recenze debutního alba od Petra Korála v RockShocku

Že by kytarista Pavel Pešata neboli P.P.Cvok nebyl ve skupině Totální nasazení dostatečně vytížený? Vzhledem k počtu koncertů Totáčů bych to rozhodně nepředpokládal. Přesto začal souběžně působit (zde i jako hlavní zpěvák) v novém tělese Dilemma In Cinema – a aby těch spojitostí s jeho mateřskou formací nebylo málo, za bicími tu najdete bývalého dlouholetého člena Totálního nasazení Pípu (Pavla Pospíšila).
A hudebně? Základ je podobný, leč nikoliv stejný. DIC vycházejí z old school punku v duchu starých britských kapel, ale sem tam se v jejich projevu promítají i ozvěny US-scény 90. let, tedy seskupení typu The Offspring, Bad Religion, Green Day apod. (asi nejvíce v písni Highway Queen). Někde se objevují téměř až metalové náznaky (Jedu), avšak dojde i na odlehčený ska punk (Eric). Úhrnem by se dalo říct, že DIC znějí o něco ostřeji než Totální nasazení, ovšem nemalou a navýsost zdravou porci energeticky výživné šťávy v jejich projevu vyvažuje opravdu výrazná melodičnost. V podstatě lze vyjmenovat téměř všechny písně přítomné na této desce coby potenciální hity – zdá se, že chytlavost (která se naštěstí nepřevrhává do úlisné vtíravosti) je pomyslnou alfou i omegou hudebního počínání souboru.
A textově? Žádné řešení světabolů, ale místo toho nenáročné veršíky, v podstatě jen odvaz a zábava. Umělecky samozřejmě propadák, nicméně některé momenty člověka pobaví (asi nejvíce písnička Neděle).

P.S.: Musím ještě chtě nechtě pochválit P.P.Cvoka coby vokalistu. Zatímco v Totálním nasazení mi ještě ne tak dávno jeho občasné pěvecké výkony připadaly poměrně tristní a neumětelské, zdá se, jako by na sobě výrazně zapracoval a poslouchat ho na této nahrávce naštěstí není žádným utrpením. Prima.

odkaz na web s originálem recenze
 
 Recenze debutního alba na Punk.cz

Dilemma in Cinema je kapela, kterou nám již v rozhovoru drobet představil její bicmen Pípa a tak je čas podívat se na jejich dílko zblízka.
CD obsahuje celkem třináct vcelku svižných a melodických písniček, v kterých jistě poznáte duch Totálního nasazení. Nečekejte žádný politický, infantilní punk, tohle je o něčem jiném! Desku otvírá hned jedna z nejpovedenějších skladeb „Jsem jak“, která mi naprosto dokonale připomněla časy „Souhlasíš se vším…“ od zmíněných Totáčů… Svižná písnička s tvrdou kytarou a jednoduchým rytmem je na úvod to pravé a určitě vás donutí pustit si další věci (právo prvního úderu na CD se zdá, dle průzkumů, stále více a více stěžejní) :=)

Druhý song v pořadí nijak nevybočí z řady, avšak už teď vám bude jasné, jak celá deska bude doopravdy znít a že zvukové experimenty v jednotlivých songách se zde nekonají. Třetí písnička má opět ambice stát se hitem desky, příjemná kytarová melodie s výborným refrénem vás donutí si jí pustit ještě minimálně jednou… Další věc v pořadí vás naopak asi nechá chladným a můžeme směle překročit na další hitovku s názvem „Holka šla“ . Tenhle song mi z nějakého důvodu připomíná staré pecky ZNC.. Píseň „Jedu“ projede přehrávačem bez nějakého hlubšího zásahu do paměti, avšak nikterak nevybočí z linie alba. Následuje „Barová noc“ a opět si umím tuhle věc představit jak v jukeboxu na baru hraje k panáku Jamesona a lidi si podupávají do rytmu. Následuje nejdelší skladba a to více jak čtyřminutová věc „rozdělená“ na tři části s názvem „Večírek pro Joea“. Nejsem moc velký fanda těchto kotrmelců a „částí“ v písničkách (snad jen Jesus of Suburbia je udělanej dobře), nicméně song neurazí. Následuje „Čínská holka“ s pěknou hudební aranží, avšak textově slabá písnička. „Eric“ je další věc, co mě po několika vteřinách myšlenkou vrací k „Souhlasíš se vším…“ od TN, prvky reagge s přímočarým refrénem a přímým tahem na branku. „Neděle“ je takřka obdobná písnička, jen s poněkud temnější atmosférou ponurého šedivého odpoledne za sychravého počasí a poletujících listů podzimu…

Závěrečnou věcí je song „Zpátky do zkušebny“, který vznikl asi při dlouhé chvíli muzikantů ve zkušebně:=) Jinak si to neumim moc vysvětlit, jelikož je to asi jediná věc, co se mi tak nějak vymyká… Celkově vám však těch 33 minut muziky příjemně uplyne a jsem si jistý, že si tohle CD pustíte znovu a nebudete z toho mít vůbec žádné dilemma. Pro ty, kteří stále volají po návratu starých časů TN je tohle dobrá volba, pro ty, kdo mají rádi kytarovou svižnou muziku pak také. Pro ty ostatní a náročnější tohle nebude.

Nejedná se opravdu o nic vyjimečného ani objevného, ale „pouze“ o nálož poctivých písniček z čeledi „bigbeat“.

odkaz na web s originálem recenze
 
 Recenze debutního alba na Rockmag.cz

Dilemam in Cinema pochází ze Slaného, svou tvorbu namířili do hudebních žánrů jakými jsou rock – experimental alternativa – punk, kde punk převažuje a má prim. Aby také ne, částečně tato skupina vychází z tvorby Totálního Nasazení a tím nemyslím jen tvorbu, ale celá skupina se zformovala z Totálního Nasazení...

Více se dozvíte z biografie skupiny. Celé album se nese v duchu skupin Totální Nasazení v kombinaci Rybičky 48, takže komu se líbí tyto dvě partičky s největší pravděpodobností Dilema in Cinema bude tím pravým pro jejich sluchovody a obohacení sbírky.

Skupina vznikla v roce 2008 a hned dalším rokem vydávají toto album, které ač prvotina je hned vyzrálé ( je to hlavně dáno dlouholetou praxí v muzikantské branži ) a ví se kam skupina bude mířit svou další tvorbu. Krom dvou českých skupin které jsem napsal je zde vtisknut odraz US skupin Green Day a Bad Religion. Takže ano i ve třech lidech se nechá zahrát slušná muzika. Texty lehce nonšalantní, spíše básničkářské – vtipné. Závěrečné dvě skladby beru jako bonusovku, která se mírně odchyluje od lajny alba. Mike jest v Aj v mírné garažovce a skladba Zpátky do zkušebny se opírá o éru Punk Reggae 80tých let, tím nechci toto album schazovat , je to takový závěrečný bonbónek. Je zde 13 skladeb v trvání 35:57 minut ve velmi dobrém zvuku. Takže také velmi dobré, doporučuji.

odkaz na web s originálem recenze
 
 Náš profil na Bandzone

Náš profil na Facebooku

Vohulto.cz

Fajn Rock Music